هزار هکتار بیابان‌زدایی توسط جهادگران در خواف

به گزارش فروش خشکبار تخمه سنتر به نقل از ایکنا از خراسان رضوی، محمد روحانی، مسئول سازمان بسیج سازندگی خراسان رضوی در نشست خبری که ظهر امروز 17 اردیبهشت‌ماه همزمان با سالروز تأسیس بسیج سازندگی در محل سازمان بسیج سازندگی استان برگزار شد، ابراز کرد: در چنین روزی سازمان بسیج سازندگی به دستور رهبری در سال 79 با هدف استفاده از شور و ظرفیت جوانان در رفع محرومیت‌ها از نقاط محروم کشور تشکیل شد.
وی ادامه داد: بسیج سازندگی به فرمان رهبر معظم انقلاب از سال 91 وارد عرصه اقتصاد مقاومتی شده و در این عرصه اقدامات زیادی را انجام داده است.
مسئول سازمان بسیج سازندگی خراسان رضوی به فعالیت 320 هزار نفر روز اردوی جهادی در عرصه‌های مختلف فرهنگی، علمی، آموزشی، تربیت بدنی، بهداشت و درمان، اقتصاد مقاومتی و غیره در سال گذشته اشاره کرد و افزود: دانش‌آموزان جهادگر در سال گذشته نیز 200 مدرسه را بهسازی، مرمت و زیباسازی کرده و در این راستا کمک به سزایی به دولت کرده‌اند.

اجرای طرح همگام با کشاورز

روحانی، ویزیت رایگان 38 هزارنفر توسط بیش از 150 تیم پزشکی جهادگر را از دیگر اقدامات بسیج سازندگی در سال گذشته برشمرد و عنوان کرد: بیش از 400 گروه مهندسی در طرح «همگام با کشاورز» فعال هستند که در سال گذشته دو هزار تن افزایش محصول داشتیم؛ همچنین بیش از 600 خانه محروم و 100 مسجد و حسینیه توسط جهادگران ساخته و یا مرمت شد.
مسئول بسیج سازندگی سپاه امام رضا(ع) ادامه داد: 16 هزار نفر روز جهادگر از 6 استان به خراسان رضوی اعزام شدند که در کنار جهادگران خراسانی به خدمت‌رسانی در نقاط محروم پراختند.

فعالیت جهادگران در زلزله سرپل ذهاب

وی با اشاره به حضور فعال جهادگران در مناطق سیل‌زده تایباد، درگز و کلات و مناطق زلزله زده فریمان در بحث آواربرداری، گفت: در زلزله سر پل ذهاب نیز 6 روستا به خراسان رضوی جهت ارائه خدمات تحویل داده شد که در طول کمتر از دو ماه که جهادگران در این روستاها حضور داشتند، 640 کانکس به 520 خانوار مستقر در این روستاها تحویل داده شد، ضمن اینکه 90 چشمه سرویس بهداشتی، 70 حمام و همچنین نانوایی و درمانگاه سیار در این مناطق نصب شد.
روحانی از فعالیت 800 گروه جهادی شناسنامه‌دار در سطح استان خبر داد و بیان کرد: 25 گروه جهادی در نوروز امسال در نقاط محروم خدمت‌رسانی کردند، همچنین 45 گروه جهادی به کوهبنان کرمان و 5 گروه جهادی به مناطق زلزله‌زده کرمانشاه اعزام شدند.

واکسیناسیون دام‌ها توسط جهادگران

وی، واکسیناسیون دام‌ها در سطح هزار روستای استان توسط جهادگران را از دیگر اقدامات بسیج سازندگی در سال گذشته عنوان کرد و گفت: در این راستا 100 جهادگر را به اداره دامپزشکی جهت واکسیناسیون معرفی کردیم.

بیابان‌زدایی در خواف به همت جهادگران

مسئول بسیج سازندگی خراسان رضوی اظهار کرد: در سال گذشته بیش از 70 هزار نهال غرس شد که از این رقم 40 هزار نهال پسته جهت اشتغال زایی کاشته شد و هزار هکتار بیابان‌زدایی در خواف داشتیم.
وی ابراز کرد: 80 قنات در سطح استان تاکنون احیا شده‌اند که یک میلیارد تومان ازآستان قدس رضوی کمک دریافت کردیم و قرار است پنج میلیارد تومان دیگر نیز از این محل کمک نقدی دریافت شود.
روحانی در پایان گفت: در بحث اقتصاد مقاومتی در سال گذشته با اقدام مشترک آستان قدسرضوی و کمیته امداد امام خمینی 20 میلیارد تومان وام قرض الحسنه پرداخت شد و بیش از 60 نمایشگاه اقتصاد مقاومتی در سطح استان دایر شد که 8 مورد آن در مشهد بود و این نمایشگاه‌ها کمکی در راستای حمایت از مشاغل خانگی بود.
انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *