با مصرف تخمه آفتابگردان سیگار را ترک کنید!

به گزارش فروش خشکبار تخمه سنتر به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرآت، پژوهشگران برای ترک کردن سیگار راه‌های فراوانی را پیش روی سیگاری‌ها گذاشته‌اند. برخی از این راهکارها مربوط به حوزه روان‌شناسی هستند. مثلا روان‌شناسان به افراد سیگاری پیشنهاد می‌کنند که افزایش اعتمادبنفس خود را از راه‌های دیگری جز کشیدن سیگار دنبال کنند! اما راهکارهای غذایی هم در این میان حائز اهمیت بسیارند.

مصرف هویج و تخم آفتابگردان جزو اولین پیشنهادات غذایی پژوهشگران به شماست تا بتوانید آسان‌تر سیگار را ترک کنید. شما باید عادت سیگار کشیدن را با عادت مصرف یک ماده غذایی مثل تخم آفتابگردان جایگزین کنید و به ازای هر وعده سیگار، مثلا چند دانه تخم آفتابگردان بخورید. اثر تخم آفتابگردان بر روی ذهن شما، مشابه اثر تنباکوست. هویج هم با دارا بودن کاراتنوئید، به ترک سیگار کمک می‌کند.

گل میخک هم یکی از بهترین خوراکی‌هایی است که می‌تواند به شما در ترک سیگار کمک کند. شما می‌توانید به راحتی کمی گل میخک یا روغن آن را زیر زبان خود قرار دهید تا میل به نیکوتین در بدن شما محدود شود. کسانی که سیگار می‌کشند هم می‌توانند بعد از کشیدن سیگار از این راهکار استفاده کنند تا اثر نیکوتین برای مدت طولانی‌تری در بدن آن‌ها باقی بماند و نیاز کمتری به سیگار پیدا کنند.

دارچین، پرتقال، پاپ‌کورن، بادام، پنیر، موز، شیر و چای مرزنجوش هم از جمله مواد غذایی هستند که ترک سیگار را آسان‌تر می‌کنند. مرزنجوش که از زمان ارسطو مورد توجه طبیبان سنتی بوده است، علاوه بر این که لذت سیگار کشیدن را در شما کم می‌کند، یک منبع عالی برای دریافت فیبر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *