آذربایجان‌شرقی|1500 هکتار از اراضی میانه زیرپوشش پروژه "ایکاردا" قرار گرفت

به گزارش فروش خشکبار تخمه سنتر به نقل از خبرگزاری تسنیم از میانه، جلال رحیم زاده عصر امروز در بازدید از مزارع نمایشی طرح ایکاردا میانه اظهار داشت:پروژه ایران – ایکاردا با بهره گیری از جدیدترین تکنولوژی‌های روز دنیا و محوریت کشاورزی حفاظتی عامل افزایش و پایداری تولید در دیم زارهای این شهرستان خواهد بود.

وی افزود: میانه در منطقه‌ای گرم و خشک قرار گرفته و بر اساس مطالعات صورت گرفته و گزارش ایستگاه‌های هواشناسی، شهرستان ما نسبت به گذشته با کاهش بارندگی و گرم شدن هوا مواجه است.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان میانه در ادامه خاطر نشان کرد: ما به ناچار ملزم به تطبیق کشاورزی شهرستان با این تغییرات آب و هوایی هستیم و امروزه یکی از راه حل‌های موجود، کشاورزی حفاظتی است که در راستای عملی کردن طرح‌ها و برنامه پروژه ایکاردا است.

رحیم زاده یادآور شد: این طرح در شهرستان میانه دومین سال است که در سطح یک هزار و 500 هکتار شامل محصول گندم، جو، نخود، عدس و گلرنگ در حال اجرا می‌باشد.

وی گفت: پروژه امنیت غذایی ایران-ایکاردا یک طرح بین المللی بوده و در این راستا قدم‌های خوبی در استان و بخصوص شهرستان برداشته شده است.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان میانه در ادامه عنوان کرد: تناوب، حفظ بقایا در خاک با هدف حفظ رطوبت در خاک و کشت مستقیم سه اصل مهم در اجرای پروژه ایکاردا است که با انجام آموزش‌های مستقیم به کشاورزان و ایجاد مزارع نمایشی در آینده شاهد موفقیت این پروژه در میانه خواهیم بود.

رحیم زاده در پایان گفت:مدیریت جهادکشاورزی میانه در راستای اجرای پروژه ایکاردا، از جمله خرید دستگاه‌های کشت مکانیزه و دیگر موراد مرتبط با پروژه هیچ محدودیت تسهیلاتی نداشته و کشاورزان می‌توانند با همکاری جهادکشاورزی شهرستان نسبت به دریافت تسهیلات بانکی اقدام کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *